HANGİ ARACA
HANGİ YAĞ

 

 

Hangi Yağ

 

 

Yağ Teknolojisi

 

 

Orijinal Yağ

 

 

Tavsiyeler

 

 

Genel Bakım

 

 

SSS

 

 

Ücretsiz Danışma

POLEN FİLTRESİ BAKIMI

POLEN FİLTRESİ NEDİR?

Polen filtreleri; araçlarımızda kullanılan klima sistemlerinin düzenleyicisi görevini gören bir çeşit filtredir.
Sardes Polen Filtreleri araç içine girmeye çalışan tozları tutup, yolcuların alerjik hastalıklara yakalanmamasını sağlar.

YENİ ARAÇLARDA NEDEN HEP POLEN FİLTRESİ VAR?

Yeni araçlardaki polen filtre talebini artıran sebeplerinin önde gelen nedeni; kendi sağlığını düşünen ve araç içindeki soluduğu havanın temizliğini düşünen insanoğludur.

POLEN FİLTRESİNİN TAVSİYE EDİLEBİLİR DEĞİŞTİRME ARALIĞI NEDİR?

Polen filtreleri 12.000 ve 15.000 km. arası veya minimum yılda iki kez değiştirilmelidir.
Aksi takdirde; kabin içine giren temiz hava hissedilebilir derecede düşecektir. Bu araç klima sisteminin düzgün çalışmamasına ve yakıt tüketiminde ki artışa kadar değişik sonuçlara yol açabilir. Bunu anlamanın başka bir kolay yolu ise hızlıca buğulanan camlardır.

POLEN FİLTRELERİNİN DEĞİŞİK ÇEŞİTLERİ VAR MIDIR?

Evet, polen filtreleri 2’ye ayrılır. Birincisi, düz polen filtreleridir. Bu filtreler havada kabin içerisine girmek için süzülen bakteri, toz, polen ve benzeri kirletici maddeleri engeller.
Polen filtre çeşitlerini oluşturan 2. çeşit ise Aktif karbonlu polen filtreleridir. Bu filtreler düz polen filtrelerinin yaptığı her şeyi yapmasının yanı sıra; içerisinde ki karbonlar sayesinde dışarıda ki pis koku ve zararlı gazların kabin içerisine girişini engeller.